Tabele wartości odżywczych – część III

ziarnaPrzedstawiam ostatnią grupę tabel wartości odżywczej – które mogą być przydatne dla osób dbających o linię czy też muszących liczyć podstawowe składniki odżywcze i energetyczność posiłków ze względu na stan zdrowia.

 

W części III znajdą się tabele zawartości odżywczej w:

  • napojach alkoholowych
  • napojach bezalkoholowych
  • słodyczach
  • daniach typu fast food
  • produktach innych

Tabele zostały opracowane przeze mnie na podstawie i przedstawiają podstawowe dane (kalorycznosć, białka, tłuszcze, węglowodany i błonnik) w 100 g produktu jadalnego:

  • H.Kunachowicz, I.Nadolna, B.Przygoda, K.Iwanow, Tabele składu i wartości odżywczej żywności, PZWL, Warszawa 2005
  • I.Elmadfa, E. Muskat, Wielkie tabele kalorii i wartości odżywczych, Muza S.A.
  • serwisu internetowego (bazy produktów spożywczych) czeskiego Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Informacji (IAEI) i Instytutu Badań Żywności Pradze (FRIP)(z uwzględnieniem danych na dzień 24.06.2014)
  • serwisu internetowego (bazy produktów spożywczych) duńskiego National Food Institute (z uwzględnieniem danych na dzień 24.06.2014)
  • Oznaczenia:
    b.d. – brak danych w źródłach z których korzystałam

    Ponadto zebrałam wiadomości żywieniowe dotyczące dań podawanych w kilku popularnych sieciach fast-foodowych (na dzień 2 sierpnia 2014 r.) – które przedstawiają dane dla typowej porcji danego dania podawanego w sieci.

    Napoje alkoholowe

    ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
    kcalgggg
    Likiery (ok. 30 procentowe)166,00b.d.0,0030,000,00
    Piwo ciemne, 10%37,000,300,004,300,00
    Piwo jasne, 10 %38,000,300,004,000,00
    Piwo jasne, ciemne 12%45,000,400,005,300,00
    Piwo lekkie (niedofermentowane)27,000,400,002,000,00
    Piwo leżakowane (pełne), jasne43,000,500,002,800,00
    Piwo leżakowane, pilzneńskie43,000,500,003,100,00
    Piwo pełne49,000,500,003,800,00
    Piwo kolońskie42,000,400,00b.d.0,00
    Piwo pszeniczne pełne46,000,500,003,000,00
    Piwo słodowe48,000,400,008,600,00
    Spirytus rektyfikowany521,000,000,000,000,00
    Szampan76,000,300,001,400,00
    Wermut słodki155,000,000,0015,900,00
    Whisky250,000,000,000,100,00
    Winiak240,00b.d.0,002,000,00
    Wino białe, półwytrawne81,000,000,003,700,00
    Wino białe, słodkie95,000,200,005,900,00
    Wino białe, wytrawne66,000,100,000,600,00
    Wino czerwone68,000,100,000,200,00
    Wino deserowe160,000,100,0015,000,00
    Wino musujące, białe83,000,100,005,000,00
    Wino owocowe74,00b.d.0,005,000,00
    Wódki – średnio220,000,000,000,000,00

    Napoje bezalkoholowe

    ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
    kcalgggg
    Coca cola, pepsi cola420010,40
    Herbata, napar bez cukru0,000,100,000,000,00
    Kawa, napar bez cukru2,000,200,000,300,00
    Lemoniada24,000,000,005,800,00
    Napoje gazowane o smaku owocowym42,000,000,0010,300,00
    Napój jabłkowo-miętowy42,000,000,1010,100,20
    Napój winogronowy36,000,000,009,100,20
    Sok ananasowy48,000,300,1011,400,10
    Sok cytrynowy30,000,400,306,400,10
    Sok grejpfrutowy40,000,500,109,200,10
    Sok jabłkowy42,000,100,1010,000,00
    Sok marchwiowo-brzoskwiniowy44,000,500,1011,301,30
    Sok marchwiowo-jabłkowo-pomarańczowy44,000,600,2011,801,90
    Sok marchwiowo-jabłkowy46,000,500,3012,302,20
    Sok marchwiowo-pomarańczowy40,000,600,1010,801,70
    Sok marchwiowy43,000,400,1011,301,30
    Sok pomarańczowy43,000,600,109,900,10
    Sok pomidorowy14,000,800,103,300,40
    Sok wielowarzywny25,001,000,305,701,20
    Sok z aceroli22,000,300,304,50b.d.
    Sok z marchwi, jabłek i owoców tropikalnych52,000,700,3014,002,60

    Słodycze

    ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
    kcalgggg
    Babeczki z kremem śmietankowym437,008,1020,4056,101,10
    Babka biszkoptowa341,008,504,2067,100,80
    Babka drożdżowa luksusowa368,008,0013,4055,101,80
    Baton Bounty Milk448,004,2025,2056,705,40
    Baton Mars451,003,6018,2068,901,00
    Baton Milky Way448,003,6016,2071,800,50
    Baton Snickers497,009,7028,9052,602,90
    Baton Twix483,005,3023,2064,201,00
    Budyń czekoladowy, w proszku320,004,502,5070,00b.d.
    Budyń waniliowy, śmietankowy, w proszku346,000,500,0086,00b.d.
    Bułeczki drożdżowe z jabłkami272,006,207,2047,302,20
    Bułeczki drożdżowe z powidłami śliwkowymi343,007,006,5065,202,00
    Bułeczki drożdżowe, z nadzieniem makowym352,007,808,1063,802,60
    Bułeczki drożdżowe, z nadzieniem serowym339,008,506,9061,701,80
    Bułeczki z jabłkiem i kruszonką270,006,707,0045,901,50
    Chałwa kakaowa517,0014,6033,5045,705,90
    Chałwa waniliowa516,0014,2033,1046,405,70
    Chałwa z bakaliami510,0016,5034,4039,805,60
    Chałwa z orzechami537,0017,7037,4038,705,70
    Chipsy bekonowe537,005,9038,0052,208,70
    Chipsy paprykowe549,006,0040,0050,408,40
    Chipsy solone552,005,6040,7049,908,30
    Ciastka "Karpatki"456,004,9030,8040,700,40
    Ciastka "Napoleonki"348,006,1016,9043,500,70
    Ciastka drożdżowe z truskawkami383,008,0013,6058,501,80
    Ciastka francuskie ze śliwkami435,005,3026,6045,401,60
    Ciastka ponczowe z kremem393,004,6017,3055,300,80
    Ciastka tortowe z owocami świeżymi275,003,308,8047,101,90
    Ciasto drożdżowe290,007,708,0047,701,50
    Ciasto kruche podstawowe435,005,5023,6051,401,10
    Cukier405,000,000,0099,800,00
    Czekolada deserowa531,005,3028,9064,001,40
    Czekolada gorzka554,006,7034,3056,601,70
    Czekolada kawowa526,005,5029,0062,701,80
    Czekolada mleczna549,009,8032,8054,700,70
    Czekolada mleczna z orzechami laskowymi539,008,6030,9057,300,40
    Czekolada nadziewana450,003,9017,6068,800,30
    Czekolada śmietankowa z orzechami laskowymi585,008,6042,3045,702,30
    Delicje szampańskie327,004,1011,2052,800,70
    Eklery z bitą śmietaną326,005,9018,0035,500,40
    Faworki luksusowe511,008,8031,6049,501,20
    Groszek ptysiowy476,0014,9030,2037,601,20
    Guma do życia10,000,000,002,60b.d.
    Herbatniki437,008,2011,0076,801,30
    Herbatniki "Corso"440,005,0017,2067,101,30
    Herbatniki kakaowe474,006,9022,3062,901,60
    Herbatniki kokosowe473,006,4025,2059,804,50
    Herbatniki sezamowe503,008,1028,6055,702,20
    Herbatniki w czekoladzie489,006,3024,0063,101,20
    Herbatniki w czekoladzie z orzechami492,006,0023,7064,701,20
    Herbatniki z cukrem460,006,7017,2070,701,60
    Herbatniki z czekoladą493,005,9025,5061,201,20
    Herbatniki z nadzieniem czekoladowym497,005,5027,9057,301,30
    Herbatniki z nadzieniem owocowym390,003,8016,1058,601,50
    Irysy, krówki421,004,3010,7076,100,00
    Jabłecznik ze świeżych jabłek318,003,409,3056,802,20
    Jabłka w cieście francuskim397,004,4022,7046,102,20
    Jagodzianki316,007,405,2061,002,00
    Kakao 16%, proszek448,0018,2021,7050,605,70
    Kakao rozpuszczalne404,003,803,1089,801,00
    Karmelki nadziewane378,000,300,5092,000,30
    Karmelki twarde399,000,000,0098,200,00
    Keks bakaliowy385,006,5017,5053,703,60
    Kisiel owocowy, w proszku332,00b.d.b.d.83,00b.d.
    Krem czekoladowy, w proszku456,004,0016,5073,00b.d.
    Krem owocowy, w proszku322,000,50b.d.80,00b.d.
    Krem waniliowy, w proszku401,001,5013,0069,50b.d.
    Lody mleczne127,005,003,0020,00b.d.
    Lody mleczno-owocowe115,003,003,0019,00b.d.
    Lody owocowe80,00b.d.b.d.20,00b.d.
    Lody śmietankowe220,002,0017,0015,00b.d.
    Marcepan493,008,0025,0059,001,00
    Markizy483,005,6023,0064,301,20
    Melasa270,002,900,0064,506,00
    Miód pszczeli324,000,300,0079,500,00
    Miód sztuczny336,000,100,0082,500,00
    Nugat500,005,0024,0066,00b.d.
    Pasta orzechowa do chleba528,004,0031,0058,40b.d.
    Pączki tradycyjne414,007,6015,5062,101,50
    Pieczywo półfrancuskie, z dżemem410,008,309,9073,002,00
    Pieczywo półfrancuskie, z serem396,0010,7010,0066,601,70
    Piernik z bakaliami373,006,6012,4060,902,70
    Pierniki alpejskie368,004,009,7066,300,90
    Pierniki beskidzkie338,003,501,6077,301,00
    Placek z kruszonką375,007,5013,6056,701,40
    Ptysie z bitą śmietaną346,005,5024,9025,700,30
    Rogale kruche331,008,207,2059,401,80
    Rożki z ciasta francuskiego z jabłkami392,005,0025,1038,601,70
    Sernik bez ciasta363,0013,5018,3036,800,70
    Sernik krakowski329,0014,0013,4038,200,50
    Sernik wiedeński z polewą kakaową340,0012,6018,1032,100,50
    Sernik z makiem444,0012,5023,4049,003,10
    Sezamki402,0010,2026,4034,703,50
    Sezamki z orzechami376,009,6026,1029,403,30
    Strucla z makiem361,008,3015,5051,204,40
    Torcik „Wuzetka”318,005,8011,1049,000,80
    Tort ananasowy309,004,4010,7049,000,60
    Wafle nadziewane519,008,3027,5060,701,20
    Wafle w czekoladzie553,007,4033,9055,600,70
    Żelki306,003,000,0072,300,00

    Dania fast food

    Dane podane w tej tabeli jako jedyne przedstawiają informacje odżywcze w 1 porcji.

    Burger King

    ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
    7Up129,000,000,0034,000,00
    Angus Cross XT704,6040,5041,2042,003,00
    Big Garden Salad26,002,000,004,002,00
    Big King559,0029,0034,0033,001,00
    Big King XXL999,0056,0063,0052,002,00
    Cafe Americano4,000,001,000,000,00
    Cafe Latte72,004,004,006,000,00
    Cappuccino60,003,003,005,000,00
    Cheeseburger322,0017,0014,0031,001,00
    Chicken Fries (6 szt.)191,0013,0011,0011,000,00
    Chicken Nugget Burger367,0012,0018,0039,002,00
    Chicken Nuggets (6 szt.)264,0015,0016,0015,001,00
    Chicken Nuggets (9 szt.)396,0023,0024,0022,001,00
    Crispy Chicken492,0018,0029,0039,002,00
    Double Cheeseburger479,0029,0026,0032,001,00
    Double Whoper861,0046,0052,0051,003,00
    Espresso0,000,000,000,000,00
    Frappe Caramel234,007,002,0047,001,00
    Frappe Chocolate229,008,003,0043,003,00
    Frytki duże314,006,0015,0039,005,00
    Frytki małe201,004,0010,0025,003,00
    Frytki XXL596,0010,0029,0074,009,00
    Grilled Chicken BBQ747,0044,0047,0056,003,00
    Grilled Chicken Wrap369,0034,0010,0036,003,00
    Hamburger281,0014,0011,0031,001,00
    Hot Brownie456,006,0031,0039,002,00
    Hot Brownie z lodami514,007,0033,0048,002,00
    Hot Whopper512,0027,0022,0051,002,00
    Kurak302,0010,0013,0037,002,00
    Lipton Lemon90,002,002,0021,000,00
    Lody Fusion KitKat336,006,0013,0048,001,00
    Lody Fusion Oreo286,005,0010,0042,001,00
    Long Chicken572,0025,0029,0053,003,00
    Mirinda144,000,000,0039,000,00
    Onion Rings (6 szt.)232,004,0011,0030,004,00
    Pepsi121,000,000,0032,000,00
    Pepsi light1,000,000,000,000,00
    Sałatka Grilled Chicken176,0028,004,006,002,00
    Smoothie Mango215,002,001,0049,001,00
    Smoothie Strawberry203,002,001,0047,001,00
    Steakhouse783,0037,0044,0059,003,00
    Triple Whopper1084,0065,0068,0051,003,00
    Whopper637,0028,0035,0051,003,00
    Whopper Junior347,0015,0018,0031,002,00

    McDonald’s

    ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
    Big Mac510,0027,0026,0041,003,00
    Cafe Latte135,007,007,0011,000,00
    Cappucino duże125,006,007,0010,000,00
    Cappucino małe75,004,004,006,000,00
    Cheeseburger305,0016,0013,0030,002,00
    Chicken Strips – 3 szt.335,0025,0016,0021,004,00
    Chicken Strips – 5 szt.560,0042,0027,0034,007,00
    Chicken Wings – 3 szt.350,0019,0024,0014,000,00
    Chicken Wings – 5 szt.580,0032,0040,0023,000,00
    Chicken Wings – 8 szt.930,0051,0064,0037,001,00
    Chikker335,0015,0010,0045,003,00
    Ciastko jabłkowe245,002,0013,0029,001,00
    Coca-cola duża210,000,000,0053,000,00
    Coca-cola mała110,000,000,0027,000,00
    Coca-cola średnia170,000,000,0042,000,00
    Coca-cola Zero0,000,000,000,000,00
    Do sałatki – oliwa z oliwek82,000,009,000,000,00
    Duże lody w kubełku plastikowym z polewą o smaku czekoladowym280,005,008,0046,001,00
    Duże lody w kubełku plastikowym z polewą o smaku karmelowym285,004,006,0054,000,00
    Duże lody w kubełku plastikowym z polewą o smaku truskawkowym225,004,004,0043,001,00
    Duże lody w waflu z polewą o smaku czekoladowym305,006,008,0052,001,00
    Duże lody w waflu z polewą o smaku karmelowym310,005,006,0059,000,00
    Duże lody w waflu z polewą o smaku truskawkowym250,004,004,0049,000,00
    Espresso0,000,000,000,000,00
    Fanta duża180,000,000,0050,000,00
    Fanta mała90,000,000,0023,000,00
    Fanta średnia145,000,000,0036,000,00
    Filet-o-Fish320,0014,0013,0036,002,00
    Frutyki średnie340,004,0017,0041,004,00
    Frytki duże475,006,0023,0058,006,00
    Frytki małe240,003,0012,0029,003,00
    Grzanki60,002,002,0010,001,00
    Hamburger255,0013,009,0030,002,00
    Herbata – mała, duża0,000,000,000,000,00
    Kanapka śniadaniowa – jajko i bekon635,0029,0033,0053,005,00
    Kanapka śniadaniowa – wieprzowa DeLuxe535,0023,0031,0039,004,00
    Kawa czarna – mała, duża0,000,000,000,000,00
    Kawa duża z mlekiem75,004,004,006,000,00
    Kawa mała z mlekiem50,002,002,004,000,00
    Ketchup10,000,000,003,000,00
    Kurczakburger310,0012,0011,0039,003,00
    Lipton Ice Tea Lemon duża140,000,000,0034,000,00
    Lipton Ice Tea Lemon mała70,000,000,0017,000,00
    Lipton Ice Tea Lemon średnia115,000,000,0027,000,00
    Lodowe Marzenie o smaku czekoladowym360,006,0013,0055,001,00
    Lodowe Marzenie o smaku karmelowym343,005,0011,0057,000,00
    Lodowe Marzenie o smaku truskawkowym308,005,009,0051,001,00
    Małe lody140,003,003,0025,000,00
    McChicken420,0020,0017,0046,002,00
    McCroissant290,0012,0016,0023,002,00
    McDouble400,0024,0020,0030,002,00
    McFlurry Lion260,005,008,0042,000,00
    McMuffin – jajko i bekon325,0017,0016,0027,003,00
    McMuffin – jako300,0015,0014,0027,003,00
    McMuffin – wieprzowy DeLuxe390,0018,0022,0028,003,00
    McMuffin – wieprzowy z jajkiem465,0025,0028,0027,003,00
    McNuggets – 20 szt.885,0055,0045,0062,005,00
    McNuggets – 4 szt.175,0011,009,0012,001,00
    McNuggets – 6 szt.270,0017,0014,0019,001,00
    McNuggets – 9 szt.395,0025,0020,0028,002,00
    McRoyal530,0032,0028,0036,003,00
    McTost Bekon i Ser275,0013,0012,0028,002,00
    McTost Pieczarki i Ser250,0011,007,0037,003,00
    McTost Szynka i Ser265,0015,0010,0028,002,00
    McWrap Bekon DeLuxe Chrupiący Kurczak445,0023,0015,0053,003,00
    McWrap Bekon DeLuxe Grillowany Kurczak340,0025,008,0044,003,00
    McWrap Klasyczny Chrupiący Kurczak465,0023,0016,0056,003,00
    McWrap Klasyczny Grillowany Kurczak365,0026,009,0044,003,00
    McWrap śniadaniowy – jajko i bekon495,0018,0023,0052,004,00
    McWrap śniadaniowy – Wieprzowy z pieczarkami680,0020,0044,0048,006,00
    McWrap śniadaniowy wieprzowy z jajecznicą590,0025,0038,0036,002,00
    Miód25,000,000,006,000,00
    Musli&jogurt290,009,0011,0038,002,00
    Owocogurt195,007,007,0025,002,00
    Placek ziemniaczany135,001,008,0014,002,00
    Sałatka Grillowany Kurczak Premium210,0027,008,006,002,00
    Sałatka Kurczak Premium315,0025,0015,0018,003,00
    Sałatka z sosem10,001,000,001,001,00
    Shake o smaku czekoladowym duży335,009,007,0058,001,00
    Shake o smaku czekoladowym mały200,005,004,0036,001,00
    Shake o smaku truskawkowym duży330,008,006,0061,000,00
    Shake o smaku truskawkowym mały210,005,004,0038,000,00
    Shake o smaku waniliowym duży325,008,006,0060,000,00
    Shake o smaku waniliowym mały205,005,004,0037,000,00
    Snack Wrap240,009,0010,0027,002,00
    Snack Wrap z Jajecznicą230,0012,0011,0022,001,00
    Sok jabłkowy 0,2 l90,000,000,0023,000,00
    Sok pomarańczowy100,002,000,0022,001,00
    Sos 1000 wysp80,000,008,003,000,00
    Sos barbecue45,000,000,0011,000,00
    Sos Blue Cheese100,001,0010,001,000,00
    Sos cesarski100,002,009,003,000,00
    Sos czosnkowy65,000,006,003,000,00
    Sos jogurtowo-koperkowy30,000,001,005,000,00
    Sos musztardowy60,001,003,007,000,00
    Sos słodko-kwaśny50,000,000,0012,000,00
    Sos winegret185,000,0020,001,000,00
    Sprite duży116,000,000,0029,000,00
    Sprite mały60,000,000,0015,000,00
    Sprite średni95,000,000,0023,000,00
    Sweet McGriddies – 2 szt.225,004,006,0038,002,00
    WieśMac580,0029,0036,0033,003,00
    Woda mineralna0,000,000,000,000,00

    KFC

    ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
    Cappuccino4,000,305,000,500,00
    Cheesamisu307,004,4018,6031,600,40
    Dip BBQ26,000,400,105,800,40
    Dip majonezowo-czosnkowy107,000,2011,301,500,00
    Dip musztardowy41,001,002,902,800,10
    Dip orientalny30,000,200,007,200,20
    Espresso2,000,100,200,000,00
    Frytki duże268,004,1011,6035,502,70
    Frytki małe179,002,707,7023,701,80
    Kanapka Brazer474,0036,3016,1043,306,00
    Kanapka Grander714,0028,6034,8071,404,70
    Kanapka Grander Texas807,0033,0045,6063,904,20
    Kanapka Longer306,0011,8010,0042,302,80
    Kanapka Mega Pocket H&S689,0034,4037,0051,904,90
    Kanapka pocket Kentacky692,0031,6036,2057,405,70
    Kanapka Zinger482,0024,5024,5040,702,50
    Ketchup22,000,300,005,200,30
    Krusher czekoladowy KitKat duży423,007,7014,8064,103,40
    Krusher czekoladowy KitKat mały226,004,208,0034,101,80
    Krusher truskawkowy duży427,006,8013,5069,602,10
    Krusher truskawkowy mały228,003,807,3036,801,10
    Kubełek frytek612,009,4026,4081,106,20
    Kukurydza315,008,309,5049,0010,00
    Kurczak Hot&Spicy: nóżka250,0015,1017,009,300,00
    Kurczak Hot&Spicy: pierś336,0025,1020,6012,600,00
    Kurczak Hot&Spicy: skrzydełko230,0014,6016,206,600,00
    Kurczak Hot&Spicy: udko448,0021,4032,5017,500,00
    Kurczak Hot&Spicy: żeberko533,0034,6033,3023,600,00
    Kurczak Kentucky: nóżka170,0015,909,605,000,00
    Kurczak Kentucky: pierś236,0025,4011,507,800,00
    Kurczak Kentucky: skrzydełko185,0014,5011,206,500,00
    Kurczak Kentucky: udko301,0021,8019,709,300,00
    Kurczak Kentucky: żeberko326,0036,4015,3010,900,00
    Latte duże196,0010,6010,2015,600,00
    Latte małe147,007,907,6011,700,00
    Lody waniliowe – duża porcja194,004,508,1025,800,60
    Lody waniliowe – mała porcja110,002,604,6014,600,40
    Majonez123,000,1012,702,100,10
    Mini Twister326,0011,4015,3035,502,10
    Sałatka Brazer (bez sosu)141,0023,702,501,603,40
    Sałatka Ceasar (bez sosu)292,0022,7014,4018,102,60
    Sałatka Colesław146,001,7018,2011,602,70
    Sałatka Grecka (bez sosu)133,006,608,906,602,70
    Sałatka Picante (bez sosu)318,0025,2018,7012,602,40
    Sałatka Piccolo (bez sosu)12,000,600,304,201,00
    Sos ceasar169,000,6016,105,500,50
    Sos czekoladowy41,000,300,109,400,00
    Sos piccante188,000,3018,804,400,30
    Sos truskawkowy43,000,100,1010,400,50
    Sos vinegrette58,000,301,7010,600,30
    Twister540,0019,4028,3051,502,90
    Twister Brazer431,0027,5017,6037,605,50
    Wiśniowy deser jogurtowy206,003,006,6033,801,20

    Pizza Hut

    ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
    BBQ McCornick sos51,000,800,2011,600,80
    Bruschetta300,006,4011,9041,603,70
    Calzone505,0032,0019,5050,507,50
    Calzone pepperoni1380,0077,4077,40120,2017,90
    Caprese343,0022,6026,702,701,00
    Cebulowa123,003,907,607,300,00
    Cezar716,0032,7041,3047,505,30
    Fana Banana512,609,709,3097,507,40
    Fanfalle di Pollo884,0048,8036,7090,2013,00
    Farfale di Concretto789,0048,9029,5082,2014,30
    Hot chocolate cookie837,2012,4043,3099,50b.d.
    Krem pomidorowy95,002,504,3010,502,30
    Kulka lodów czekoladowych71,601,303,707,500,10
    Kulka lodów truskawkowych62,601,003,307,000,10
    Kulka lodów waniliowych61,701,103,306,900,10
    Lasagne Classica596,0026,1033,8040,403,00
    Lasagne Rolls607,0028,2048,0048,009,70
    Lasagne Rolls Spinachi528,0029,0026,4038,7010,60
    Lava cake819,0012,6046,2090,304,20
    Owocowe kruchości jabłko495,304,1021,9069,802,00
    Owocowe kruchości truskawka375,003,5020,6043,302,80
    Pan Pizza sauce25,000,900,105,301,20
    Penne Carbonara1067,0027,1070,8080,506,40
    Penne Funghi1045,0022,8070,1081,308,20
    Penne Funghi z kurczakiem (60 g)1548,0099,5091,6098,5010,30
    Penne Salmone1024,0029,9064,7081,307,80
    Pieczarki faszerowane261,0015,3019,506,303,90
    Pieczywo czosnkowe bez sera (4 szt.)348,007,2014,2047,902,90
    Pieczywo czosnkowe z serem (4 szt.)583,0023,0026,1058,004,50
    Pizza Classic amerycana1076,7054,8033,00139,7013,10
    Pizza Classic carbonara1430,0065,5068,80138,1016,00
    Pizza Classic europejska1220,1069,3042,90139,1014,00
    Pizza Classic farmerska1130,5062,7035,40140,9012,90
    Pizza Classic hawajska1118,3060,1033,30145,1012,40
    Pizza Classic hot pepperoni1180,0059,5041,50143,0014,50
    Pizza Classic margherita1014,8054,2036,10114,408,20
    Pizza Classic marrakesz1388,1074,2056,20146,1014,10
    Pizza Classic mięsna1336,0073,2054,40138,2013,20
    Pizza Classic pepperoni1148,6058,1041,00137,5012,00
    Pizza Classic quatro formaggi1452,3075,4064,30144,0013,60
    Pizza Classic super supreme1399,4081,7056,40140,5014,10
    Pizza Classic supreme1282,4067,5050,50140,1014,40
    Pizza Classic teksas1333,2073,9040,60168,5015,20
    Pizza Classic wegetariańska1103,6057,5033,50142,1015,30
    Pizza Pan americana1451,4064,0065,20153,8017,20
    Pizza Pan carbonara1616,2072,6071,90169,5015,00
    Pizza Pan europejska1629,0081,1076,60152,5018,80
    Pizza Pan farmerska1531,9074,1067,70155,7017,10
    Pizza Pan hawajska1526,3072,8065,70161,0016,70
    Pizza Pan hot pepperoni1654,7072,3081,80156,6019,70
    Pizza Pan margherita1382,4060,5061,60159,3015,70
    Pizza Pan marrakesz1727,5080,7085,40159,4018,70
    Pizza Pan mięsna1849,0090,8096,70152,0018,40
    Pizza Pan pepperoni1583,0069,1077,80150,7016,30
    Pizza Pan quatro formaggi1639,0070,5087,50141,7015,70
    Pizza Pan super supreme1939,00102,80100,50154,6020,40
    Pizza Pan supreme1742,3080,6089,70153,9019,70
    Pizza Pan teksas1618,8069,6071,70174,7017,00
    Pizza Pan wegetariańska1457,3066,2064,00153,8020,60
    Pizza Tuscany capricciosa993,0062,9050,7067,707,80
    Pizza Tuscany chorizzo1084,0064,0045,20100,0010,00
    Pizza Tuscany pollo con fungi867,0047,7032,0094,106,70
    Pizza Tuscany prima mozzarella952,0054,1042,2085,307,10
    Pizza Tuscany prosciutto e ruccola912,0053,1041,3078,407,00
    Pizza Tuscany z kozim serem1091,0051,7048,60104,9013,30
    Rolsy wegetariańskie498,0026,8026,0037,103,80
    Rolsy z kurczakiem540,0032,8029,6034,002,90
    Rolsy z szynką640,0030,2039,5039,702,90
    Sałatka Parna380,0017,6030,905,005,30
    Sałatka Salmone242,0015,5015,207,106,80
    Sałatka śródziemnomorska191,008,3012,6011,204,70
    Sałatka Vega Cezar617,0011,0040,5046,904,80
    Sałatka z Gryllowanymi Warzywami267,006,6021,109,207,30
    Sałatka z kozim serem i gruszką354,0019,5019,8021,805,70
    Sernik447,1011,4022,3050,500,90
    Skrzydełka kurczaka (6 szt.)413,0035,2026,503,903,50
    Sos czosnkowy216,000,2022,602,900,40
    Sos majonezowo-czosnkowy129,000,1013,601,700,20
    Sos majonezowo-musztardowy107,000,2011,301,50b.d.
    Sos salsa41,000,600,209,50b.d.
    Sos serowy (Fanex)67,001,306,002,50b.d.
    Spaghetti Bolognese885,0039,2039,2094,3017,00
    Sweet Shots – chocolate flan144,001,608,4010,000,20
    Sweet Shots – panna cotta192,001,1015,6011,300,30
    Sweet Shots – vanila cream136,701,107,8014,400,30
    Tagliatelle Molto Bene1035,0021,2068,5083,708,30
    Vinaigrette Sauce Fanex29,000,000,805,300,20
    Ziemniaczane łódeczki221,003,904,300,703,70

    Inne

    ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
    kcalgggg
    Drożdże piekarskie, prasowane92,0011,302,0014,507,40
    Majonez domowy z olejem rzepakowym714,001,3079,002,600,10
    Majonez domowy z olejem słonecznikowym714,001,3079,002,600,10
    Musztarda162,005,706,4022,001,70
    Żelatyna343,0084,200,100,000,00

    W części I znajdują się table zawartości odżywczej w:

    • produktach zbożowych
    • mleku i jego przetworach
    • wędlinach
    • mięsie
    • drobiu
    • jajach
    • tłuszczach

    W części II znajdują się tabele zawartości odżywczej w:

    • grzybach
    • orzechach i nasionach
    • owocach i przetworach owocowych
    • przyprawach
    • rybach
    • warzywach i przetworach warzywnych

    Zdjęcie: amenic181 / FreeDigitalPhotos.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *